Historie

Hotel GRAND Tábor je jedním z nejstarších v Táboře. První zmínky o něm najdeme v roce 1835, tehdy se jmenoval Suchomel. V roce 1893 hotel kupuje pan Nový, posléze v roce 1926 manželé JUDr. Karel a Alžběta Finkovi. Dostává jméno GRAND a je pronajat panu hoteliérovi Velimskému. V té době je největším v Táboře a čítá osmdesát secesně zařízených pokojů.

Hotel navštívila řada významných osobností. Mezi nimi např. starosta města Chicaga pan Antonín Čermák, který sem zavítal v roce 1932.

Během druhé světové války je konfiskován německými okupanty, protože majitel JUDr. Fink bojuje v zahraničním odboji. V roce 1952 dochází ke znárodnění.

Počátkem devadesátých let je ruina hotelu vydána v restituci synovi a dceři pana JUDr. Finka. Rodina hotel vkládá do obchodní společnosti s cílem jeho rekonstrukce. Společnost je však jedním z nepoctivých společníků předlužena a uvedena do konkursu. Po mnohaletém soudním sporu je v roce 2007 zcela zdevastovaný a zadlužený objekt vrácen současnému majiteli Karlu Finkovi, vnukovi původního majitele.

Po rekonstrukci v roce 2008 je jeho část znovu otevřena. Provoz zajišťuje majitel a dvě z jeho tří dcer s vydatnou pomocí kolektivu loajálních spolupracovníků. Individuelním přístupem ke každému hostovi se snaží navodit klidnou atmosféru prvorepublikového rodinného hotelu. Umocňuje to i starožitný nábytek, kterým je částečně vybaven a dobové fotografie. Každý pokoj je z hlediska zařízení originálem! Atmosféru dotváří secesně laděná kavárna.

Grand Tábor je certifikován AHR a nabízí pohodlí v 14ti pokojích a dvou čtyřlůžkových apartmánech. Výhodou je centrální poloha ve městě a vlastní parkoviště. V rámci certifikace „Cyklisté vítáni“ nabízí cyklistům bezpečné uložení kol, zapůjčení nářadí, cyklomapy atd.

Navštívíte-li město Tábor, přijďte si osobitou atmosféru hotelu vychutnat. Raději si však s předstihem rezervujte ubytování. V letních měsících bývá hodně obsazeno.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..