Historie

Hotel GRAND Tábor je jedním z nejstarších hotelů v Táboře. První zmínky o něm najdeme v roce 1835, tehdy se jmenoval Suchomel. V roce 1893 hotel kupuje pan Nový, posléze v roce 1926 manželé Karel a Alžběta Finkovi. Dostává jméno GRAND a je pronajat panu hoteliérovi Velimskému. V té době je největším hotelem v Táboře a čítá osmdesát secesně zařízených pokojů.

Hotel navštívila řada významných osobností. Mezi nimi např. starosta města Chicaga Antonín Čermák, který sem zavítal v roce 1932.

Během druhé světové války je hotel zkonfiskován německými okupanty, protože jeho majitel JUDr. Karel Fink bojuje v zahraničním odboji. V roce 1952 dochází ke znárodnění.

Počátkem devadesátých let je ruina hotelu vydána v restituci synovi a dceři JUDr. Karla Finka. Rodina hotel vkládá do obchodní společnosti s cílem jeho rekonstrukce. Společnost je však jedním z nepoctivých společníků předlužena a uvedena do konkursu. Po mnohaletém soudním sporu je v roce 2007 zcela zdevastovaný a zadlužený objekt vrácen současnému majiteli Karlu Finkovi, vnukovi původního majitele.

Po rekonstrukci v roce 2008 je jeho část znovu otevřena. Provoz zajišťuje majitel a dvě z jeho tří dcer s vydatnou pomocí kolektivu loajálních spolupracovníků. Individuálním přístupem ke každému hostovi se snaží navodit klidnou atmosféru prvorepublikového rodinného hotelu. Tento dojem umocňuje i starožitný nábytek, kterým je hotel částečně vybaven a dobové fotografie. Každý pokoj je z hlediska zařízení originálem! Atmosféru dotváří secesně laděná kavárna.

Grand Tábor je certifikován AHR a nabízí pohodlí v 14 pokojích a dvou čtyřlůžkových apartmánech. Výhodou je centrální poloha ve městě a vlastní parkoviště. V rámci certifikace „Cyklisté vítáni“ nabízí hotel cyklistům bezpečné uložení kol, zapůjčení nářadí, cyklomapy atd.

Navštívíte-li město Tábor, přijďte si osobitou atmosféru hotelu vychutnat. Raději si však s předstihem rezervujte ubytování. V letních měsících bývá hodně obsazeno.

Hotel Grand Tábor v Táboře hodnocení